Stránky PROJECT 52 ... ROK 2015

Why Not? p.h.o.t.o.

Moje fotka
"What uses having a great depth of field, if there is not an adequate depth of feeling?" W. Eugene Smith

úterý 25. prosince 2012

Adventní kalendář

Rok se s rokem sešel a já opět začínám s adventním kalendářem... 
Každý den jedna fotka místo bonbónku... Já budu fotit, Vy rozbalovat ;-)Dvacet čtyři

Hned ráno jsme rychle vyrazili do květinářství. Mezi naše krásné rodinné vánoční tradice patří i velká kytice pro všechny ženy v rodině. Takže jedna pro mě, jedna pro sestru, jedna pro slečnu M. a jedna pro moji babičku... A protože v tomhle květinářství mají i spoustu dalších krásných věcí, odnesla jsem si tyhle tři krasavice... A dobrovolně se přiznávám, že pak už jsem na Štědrý den, kromě pár zašuměných fotek do rodinného alba, nic nevyfotila :-)Dvacet tři 

Už jen jeden den a je to tu... Vytáhla jsem tedy naše krabice s cukrovím a nandala několik táců, ať jsou zítra a pozítří při ruce.


Dvacet dva 

Nebyla bych to já, kdybych si těsně před Ježíškem, nevymyslela nějakou hurá akci... A tak celé odpoledne máchám štětcem a maluji jednu zeď z hnědé na šedo... A když je hotovo, můžeme společně s dětmi konečně ozdobit naši dva a půl metru velikou nádhernou jedličku. Letos se fakt povedla ;-)
Dvacet jedna 

Dnes měl být konec světa... A když už má být konec světa, chtěli jsme alespoň vypadat dobře a odpoledne jsme strávili u naší kadeřnice a dozvěděli se krásnou novinu, že je těhotná. Prostě moc fajn apokalyptický den... A aby i hezky končil, zapálila jsem svou oblíbenou svíčku a nalila si oblíbený likér... Takže " Na zdraví"
Dvacet

Tady u nás je šedivo a mokro. Vánoce budou asi na blátě a mě mrzí, že si zima poslední roky dělá co chce. Vzpomínám, jak mi vždycky zářily oči, když bylo na Ježíška venku bílo nebo se dokonce začaly snášet z nebe první vločky přesně na Štědrý den.
Devatenáct

Tohle byl moc krásný den. Taťka si udělal volno a společně jsme vyrazili na adventní trhy v Norimberku. Děti se povozily na stařičkých kolotočích na dětském trhu,  prošli jsme křížem krážem celé centrum a měli jsme to štěstí, že jsme potkali i letošního Norimberského anděla. Cpali jsme se klobáskami se zelím, jahodami v čokoládě, pečenými kaštany a popíjeli svařené víno. Prostě předvánoční den jak má být :-)
Osmnáct

Nákupy, nákupy a zase nákupy. Konečně jsme se dostali někam bez dětí a mohli jsme v klidu nakoupit poslední dárečky.... a taky nádhernou velikánskou jedličku... A Vánoce můžou začít.
Sedmnáct

Dnes jsme něco slavili... A tak byla ideální příležitost, udělat tenhle pudinkový trifle podle Dity. P... Poooooořádnou porci. :-)
Šestnáct

Poslední letošní fotbalový turnaj je za námi. Na medaili to nebylo. Kluci...a jedna holčička, ta naše, to nějak podcenili :-) Ale příště už to bude určitě lepší. 
Patnáct

To je tak, když jednáte rychleji, než myslíte... a tak jsem vyběhla ven vysypat koš s odpadky, opatrně překročila zmrzlou louži pod schody a suverénně si to nakročila na sníh... Ne, nebyl to sníh. Bylo to jen pokračování té obří skleněné plochy, co máme všude kolem domu, na silnici, na autě,...
Čtrnáct

To bylo radosti, když jsem dnes rozbalila balíček s dalším filmem Hayao Miyazakiho. Viděli jsme od něj už téměř všechno a nevadí nám sledovat jeho díla v angličtině nebo v japonském originále s obyčejnými amatérsky dělanými titulky. 
Jeho pohádky jsou tak moudré, laskavé a "dospělé" a už se nemůžu dočkat, až příští rok rozšíříme sbírku o Můj soused Totoro, Karmínové prase a Doručovací službu slečny Kiky. Ne, že bychom je už dávno neviděli, ale český dabing je český dabing... A tahle sbírka, to je takový můj MILÁŠEK ;-)


Třináct

Dnes nás čeká vánoční besídka ve školce, takže jsem vytáhla krabice s cukrovím, abych dětem donesla něco na mlsání. Perníčky a nepečené druhy budeme dělat až příští týden, ale 9 druhů už je hotových... Krásných 11 kilo a kousek :-)


Dvanáct

Slečna M. odkráčela do školky a hned mám doma dalšího maroda. Pan B. má horečku. Žádný kašel, rýma, bolest... jen hřeje jak kamínka. Uvidíme, co z toho bude.
Jedenáct

Tak pečené cukroví je kompletní. Vše je naplněno, polito čokoládou a nazdobeno. Teď už jen to nepečené a můžou přijít Vánoce :-)
Se slečnou M. vyrábíme dárek pro tatínka k svátku a aby mi to nebylo líto, dostala jsem tuhle nádhernou velikánskou princeznu, která teď zdobí naši nástěnku v kuchyni. 
Deset

Dnes ráno tak krásně chumelilo. Teploměr bohužel vyšplhal nad nulu a je zase téměř po sněhu... Slečna M. měla v neděli večer teplotu. Zdá se, že jí nic moc není a bylo to jen z únavy, ale pro jistotu byla se mnou dneska doma... a bude i zítra. Již brzy nás čeká besídka ve školce, kde hraje hlavní roli, tak musí být fit :-)
Devět

Program na dnešní den nám vybuchl už ráno před sedmou hodnou. Všechno jsme museli narychlo překopat, promyslet... Jediné, co zůstalo stejné, byl pocit únavy po pár hodinách spánku... A tak ta dlouhá pauza, strávená ve Starbuck u pořádného kafe, byla prostě nutná.


Osm

Dnešní fotka je naprosto příšerná. Focená mobilem, který má na netu jen ty nejhorší recenze ohledně focení... ale dnes je mi to jedno. Tenhle den jsem si užila nejlépe právě tak, jak byl. Couráním po Praze, bez foťáku, s bandou úžasných a vtipných ženských... se svařákem, medovinou, výborným jídlem a obrovskou spoustou legrace. 


Sedm

Když jsem si dnes dělala pořádek v šuplíku, našla jsem schované dopisy pro Ježíška. Narychlo jsem je strčila právě sem a dnes nastal čas, je uložit až na dno maminčina šuplete. Do velmi tajných zelených desek, kde je podobných pokladů víc.
Pan B. si přeje fotbalový dres... černý jako noc... s obrovským jménem na hrudi... a proto ho sem dnes nedám... A slečna M. si přeje... Hádejte co ;-)


Šest

Dnešek byl opět velmi pracovní... a stále ještě je, ale to je fuk. Ráno ten den začal tak hezky. Roztáhla jsem závěsy a venku bylo bílo. Ne moc, spíš ušmudlaně bílo, ale alespoň něco. V poledne na chvíli vysvitlo sluníčko a bílá byla pryč... Ale ten první ranní sníh jsem vyfotit stihnula ;-)Pět

Je půl dvanácté a já konečně svlékám svou zástěru po prababičce, kterou nosím jen na pečení vánočního cukroví... Pro dnešek padla.
Už jen sednout si s hrnkem čaje do sedačky, rozsvítit svíčky a hodit nohy na stůl. Dnes zaslouženě :-)
Čtyři

Předevčírem jsme konečně vyndali krmítko z garáže. Všechny slunečnice na zahradě už jsou vyzobané do posledního semínka, tak bylo načase... Ještě včera jsem na něm neviděla ani živáčka, ale dnes už se sýkorky osmělily a od rána na něj pořádají skupinové nálety... Úžasná podívaná.Tři

Dnes je úplně obyčejný pracovní den. Venku je příšerná zima, ale ještě nespadla jediná vločka... Škoda... Zahrada vypadá už trošku smutně, obyčejně... jen na zamrzlém bazénku vykukuje z ledu veliká bublina. Dva

Většinu odpoledne jsme dnes strávili venku, popíjeli teplé Bombardino z italského obchůdku, prohlíželi si vánoční výlohy, povídali si s přáteli a čekali na rozsvícení vánočního stromu... Byl to moc krásný den.Jedna

Začnu úplně obyčejně... snídaní. Žádné aranžování, žádné pózování,... jen úplně obyčejná snídaně od našeho taťky. Miluji hotelové snídaně a zvlášť tam, kde mají čerstvé french toasty. Můžu se po nich utlouct... A miluji tahle rána, kdy se můj muž překoná a nachystá je doma sám celé rodině. Není nad to, když vás z postele vytáhne právě jejich vůně.12 komentářů:

 1. to je prima adventní kalendář:-))
  Ajka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, Ajko. Loni to byl takový kolektivní nápad a letos je nás ještě víc. V tom předvánočním shonu by jinak člověk ani foťák nevytáhl a tohle nás donutí :-)

   Vymazat
 2. prvá fotografia je prekrásna :o)

  OdpovědětVymazat
 3. Heleďte, Veroniko, chtěl jsem Vám ten kalendář pochválit jako celek až nakonec, ale jaksi jsem to už nevydržel. Hrnete sem jednu fotku lepší než druhou, máte můj obdiv. Radost pohledět, moc pěkné kompozice i postproces. Dvanáctý den u mě vede.
  Zdravím Vás, Jaromír

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaromíre, mooooooc děkuji za ten úžasný komentář. Moc si ho vážím a opravdu mi udělal velkou radost takhle před spaním. Takže Vám přeji krásnou dobrou noc a krásné svátky! Veronika

   Vymazat
 4. Krásné..Jako vždy.T.

  OdpovědětVymazat
 5. Verun, po delší době jsem nakoukla, vždycky se tu u vás tak zadrhnu, že vždy odolávám nakouknout, protože pak jen čtu a koukám na ty krásné fotky a čas tak letí...báječný adventní kalendář, na Yankee candles se chystám delší dobu taky, opravdu za to stojí? Mějte se prima, Monika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moniko, děkuji za ta milá slova. Každý takový komentář mě velmi potěší i překvapí:-)
   A svíčky určitě zkuste. Voní opravdu nádherně, vydrží, jsou přírodní a jsou jediné, které nám opravdu dokáží provonět celý dům ;-) Hezký večer. Veronika

   Vymazat
  2. Verčo, mě se u Vás prostě líbí ta Vaše rodinka, je znát jak se máte rádi, (mám stejné složení, akorát moje děti jsou věkově trochu mladší) a taky máte perfektní vkus (teda aspoň blízký mému:) no a focení - snad se někdy dokopu také k něčemu pokročilejšímu, zatím mám jen zrcadlo, ale focení mi nejde (samo) a tak to tu obdivuju u Vás. Mějte se, díky za radu ohledně YC a pěkný nový rok. Monika

   Vymazat
  3. I Vám krásný rok 2013! A ještě jednou děkuji moc za všechno. ;-) Veronika

   Vymazat